25 Kasım 2014 Salı

Bal ve kahve öksürük için tam çözüm

bal ve kahve ile öksürmekten kurtulun
Öksürüğe en etkili çözüm önerisi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta'da geldi: Ballı kahve

Üç haftadan uzun süren inatçı öksürükler için en doğal çözüm;ballı kahve...

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, solunum yolları enfeksiyonunu takiben ortaya çıkan ve 3 haftadan uzun süren öksürüğün tedavisinde ballı kahvenin kortizondan bile daha etkili olduğunu açıkladı.

Uzmanlarca yapılan araştırmalar sonucu ballı kahvenin öksürüğü kestiğinin saptandığını belirten Prof. Dr. Küçükusta, “Balın öksürüğe iyi geldiği çoktan beri bilinir ama bunun mekanizması belli değildir. Kahve de alternatif tıpta öksürük tedavisi için tavsiye edilen ilaçlardan biridir ve balla birlikte verilerek her ikisinin beraber daha etkili olabilecekleri anlaşılmıştır” dedi.


Zencefille balın da öksürüğe iyi geldiğini söyleyen Prof. Dr. Küçükusta, “Balın gerçek bal olduğundan emin olun ki, şifa bulun” uyarısında bulundu. Çocukların da bal tüketmesinin gelişim ve bağışıklık sistemi açısından önemli olduğunu belirten Küçükusta, yapılması gerekenleri şöyle anlatıyor…

NE YAPMALI?


Öncelikle burundan nefes alıp vermeniz gerekiyor. Bunun için de evin ısısının 20-21 derece, neminin de yüzde 45-50 arası olması şart.

Odalar her gün havalandırılmalı; solunum yollarını tahriş edecek parfüm, deterjan vb. kokular olmamalıdır. Yatak odasının güneş görmesi ve toz barındırabilecek eşyalar olmaması da çok önemlidir.


Diğer yazılar

Soğuk Havalarda Cilt Sağlığınıza Dikkat Etmelisiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz

UA-56360518-1